Prima pagină Despre Colegiul National Evenimente India International Mathematics Competition, 2017

India International Mathematics Competition, 2017

Rezultatele obținute la India International Mathematics Competition

 

În perioada 23-31 iulie 2017, o delegație alcătuită din 12 elevi ai Colegiului Național însoțiți de 4 profesori a participat la concursul IMC India, ediția a XVIII-a, desfășurat la Lucknow, India.

Pregătirea elevilor a implicat un efort constant din partea unei echipe din care au făcut parte lector dr. Iulian Stoleriu, de la Universitatea „Al.I. Cuza” Iași, și profesorii catedrei de matematică ai Colegiului Național.

În acest an, competiția a reunit 1500 de elevi din 41 de țări, reprezentând școli cu tradiție în domeniul matematicii de pe cele 5 continente.

Toți elevii Colegiului Național au obținut premii și mențiuni individuale și toate echipele din care aceștia au făcut parte au primit titlul de Second Runner Up: Caba Cristian, Constantinescu Mălina, Duminică Bogdan, Lisa Răzvan, Pleșcan Matei, Rotaru Veronica-Ioana - Medalie de bronz; Cășuneanu Otilia, Grădinaru Alexia, Ilie Alexandru, Ojog Jasmine, Prioteasa Ioana, Timofte Nicolae - Mențiune.


Contact

  • Str. Arcu, Nr. 4, Cod 700125, Loc. Iaşi
  • Tel: (0040) 0232 214036
  • Fax: (0040) 0232 264385
  • Email: colegiulnationaliasi@yahoo.com
  • Website: www.colegiulnationaliasi.ro

Diplome

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner