ONLLR 2019 Gimnaziu

ANUNŢ IMPORTANT!

Modificare program - aici

Repartiție pentru proba orală -aici

Candidații repartizați începând cu ora 10.00 sunt rugați să se prezinte cu 20 de minute mai devreme

Secțiunea A

Clasa a V-a: Subiect aici Barem aici

Clasa a VI-a: Subiect aici Barem aici

Clasa a VII-a:  Subiect aici Barem aici

Clasa a VIII-a:  Subiect aici Barem aici

Secțiunea B

Nivel 1 :  Subiect aici Barem aici

Nivel 2 :  Subiect aici Barem aici

ANUNŢ IMPORTANT!

Proba scrisă se derulează la Colegiul Naţional Iaşi, începând cu ora 10.00, şi durează 3 ore pentru toate clasele.

Toţi candidaţii sunt aşteptaţi în sălile de concurs în intervalul orar 9.00-9.30, având asupra lor actul de identitate (carnet de elev / carte de identitate etc.) şi instrumente de scris cu cerneală albastră.

Mult succes!

Adresa site-ului aici

Repartiție pe săli aici

Listă actualizată 16.04.2019 aici

Calificați aici

ANUNȚ

Având în vedere faptul că în ultimele zile s-au înregistrat cereri de retragere a unor elevi calificați la etapa națională a Olimpiadei de limba și literatura română, precizăm că pe parcursul zilei de 29 martie 2019 se va posta pe site-ul Colegiului Național Iași clasamentul final, după ce vor fi operate oficial toate modificările necesare.