Olimpici 2011-2012

“Încearcă să nu fii un succes, ci să fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naţionale, calificaţi în loturile olimpice, premii internaţionale

 

Giurgică Tiron Tudor
Clasa a XII-a B
Medalie de AUR la Olimpiada Internaţională de Fizică (Estonia)
Premiul I şi Medalie de AUR la Olimpiada Naţională de Fizică


Toma Florina
Clasa a XI-a A
Medalie de AUR şi premiu special la Olimpiada Internaţională Pluridisciplinară Tuymaada
Medalie de BRONZ la Balcaniada de Matematică
Medalie de ARGINT la Olimpiada Naţională de Matematică


Ştreangă Iulia Mădălina
Clasa a IX-a B
Premiul I la Olimpiada Internaţională de Limbă, Comunicare şi Literatură Română (Baia Mare)
Premiul I la Concursul Naţional de Cultură şi Spiritualitate Românească
Menţiune la Olimpiada Naţională
de Limba şi Literatura Română
 

Ştreangă Laura Andreea
Clasa a VII-a C
Premiul al II-lea la Olimpiada Internaţională de Limbă, Comunicare şi Literatură Română (Baia Mare)
Premiul al II-lea la Concursul Naţional de Cultură şi Spiritualitate Românească
Premiul I la Olimpiada Naţională
de Limba şi Literatura Română


Puiu Constantin Octavian
Clasa a X-a C
 Ştiinţele Pământului - Medalie de BRONZ la Olimpiada Internaţională (Argentina), Menţiune la Olimpiada Natională
Menţiune si Medalie de AUR la Olimpiada Naţională de Fizică
Premiul al III-lea la
Concursul Naţional de matematică şi fizică "Vrânceanu-Procopiu"


Istrate Alexandra Brenda
Clasa a XI-a C
Premiul I la Olimpiada Naţională
de Limba şi Literatura Română
Premiul I şi Medalie de AUR la
Olimpiada Republicană de Limba şi Literatura Română (Republica Moldova)
 

Paşa Andrei
Clasa a VII-a E
Premiul I şi Medalie de AUR
la Olimpiada Naţionalã
de Matematicã, calificare lot
Premiul I şi Medalie de AUR
Concursul Internaţional de Matematicã
"Vladimir Andrunachievici" (Republica Moldova)

Nourescu Oana
Clasa a VI-a C
Premiul al II-lea şi Medalie de AUR la Olimpiada Naţională de Fizicã

Amironesei Aura Elena
Clasa a IX-a B
Premiul al II-lea la Olimpiada Naţională de Geografie
 

Patraşc Ilinca Ana Maria
Clasa a XI-a C
Premiul al II-lea la Olimpiada Naţională de Limba Germană, calificare lot

Manican Diana Mihaela
Clasa a XI-a E
Premiul al II-lea la Olimpiada Naţională de Limba Germană


Ţugui Denisa Oana
Clasa a IX-a E
Premiul al II-lea la Olimpiada Naţională de Limba Latină
 
Ultima actualizare în Luni, 10 Octombrie 2005 20:36

Pagina 1 din 5

Contact

  • Str. Arcu, Nr. 4, Cod 700125, Loc. Iaşi
  • Tel: (0040) 0232 214036
  • Fax: (0040) 0232 264385
  • Email: colegiulnationaliasi@yahoo.com
  • Website: www.colegiulnationaliasi.ro

Diplome

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner