Prima pagină Despre Colegiul National Evenimente Olimpiada Interdisciplinară Științele Pământului – etapa județeană

Olimpiada Interdisciplinară Științele Pământului – etapa județeană

Rezultate finale, premii și premii speciale (pentru punctaj maxim la o disciplină) Rezultate finale (GDPR rules)

Rezultate la contestatii: Rezultate contestatii (GDPR rules)

 

Pentru buna derulare a activităţii vă reamintim următoarele cerinţe impuse de Regulamentul de organizare şi desfăşurare a Olimpiadei Interdisciplinare Științele Pământului, etapa judeţeană:

Eventualele contestaţii se vor depune la secretariatul COLEGIULUI NAȚIONAL IAȘI, luni, 02.03.2020, până la orele15.00, personal sau prin fax la numărul 0232.264385 (nu se admit contestații prin email)

Contestațiile se fac pe discipline, individual, cu avizul profesorului de la clasă, conform modelului afișat și existent pe site-ul colegiului.

 

  • Deciziile comisiei de contestaţii sunt definitive, după validarea lor de către preşedintele Comisiei județene de organizare, evaluare și soluționare a contestațiilor a Olimpiadei Interdisciplinare Științele Pământului
  • Rezultatele finale se vor afișa la avizierul și pe site-ul Colegiului Național Iași luni, 02 martie 2020.

 

Erata barem biologie

Subiect Barem

Elevii vor intra pe la poartă Corp A, lângă Hotel Traian

Repartitia pe săli aici (GDPR rules).

 

Etapa județeană a olimpiadei se va desfășura sâmbătă, 29 februarie 2020, la Colegiul Național Iași ( conform CAEN 2020) .

Proba se va desfășura începând cu ora 10:00 și va dura 3 ore.
Accesul elevilor în săli se va face până la orele 9:45.


Olimpiada se va desfășura în conformitate cu prevederile Metodologiei cadru de organizare și desfășurare a competițiilor școlare aprobată prin O.M. nr. 4203/2018 cu modificările și completările ulterioare prin  O.M. 3015/2019 și prevederile Regulamentului specific privind organizarea și desfășurarea Olimpiadei Științele Pământului nr. 25524/28.01.2019.


Pentru buna desfășurare a Olimpiadei Interdisciplinare Științele Pământului vă rugăm să transmiteți listele cu elevii participanți în format excel (cap de tabel aici), pe adresa de mail Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza , până în data de 26 februarie 2020, ora 12.00.
Listele cu elevii participanți, repartizarea acestora în săli și criteriile de promovare pentru etapa națională 2020 vor fi postate pe site-ul și la avizierul școlii organizatoare, vineri, cu o zi înainte de concurs, începând cu ora 16:00.

Contact

  • Str. Arcu, Nr. 4, Cod 700125, Loc. Iaşi
  • Tel: (0040) 0232 214036
  • Fax: (0040) 0232 264385
  • Email: office@cniasi.ro (colegiulnationaliasi@yahoo.com)
  • Website: www.colegiulnationaliasi.ro

Diplome

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner