Prima pagină Despre Colegiul National Evenimente Bacalaureat 2020 - probele scrise

Bacalaureat 2020 - probele scrise

Bacalaureat 2020 - COLEGIUL NAŢIONAL IAŞI


Anunt contestatii Bacalaureat

Cerere contestatie

 

Repartizarea elevilor în săli Proba Ed) aici

Repartizarea elevilor în săli Proba Ec) aici

Repartizarea elevilor în săli Proba Ea)  aici

Informații utile

Probele scrise ale Examenului de Bacalaureat vor avea loc în zilele de 22.06.2020 - Proba Ea), 24.06.2020 - Proba Ec) și 25.06.2020 - Proba Ed).

Toate probele vor începe la ora 9:00.

Accesul elevilor în săli se va face între orele 7:30 – 8:30, pe baza unui act de identitate (carte de identitate, certificat de naștere, pașaport)

De la intrarea în școală și până în sala de examen, elevii vor respecta traseele marcate, precum și indicațiile personalului colegiului.

La intrarea în sală, elevii sunt rugați să verifice locul pe care îl ocupă în sala de examen și să se îndrepte direct către acesta.


Începând cu intrarea în școală și până la sfârșitul probelor, elevii vor respecta toate normele igienico-sanitare impuse de contextul epidemiologic actual și cum sunt indicate în mesajele de informare existente în școală în locuri vizibile.

Precizări importante necesare bunei desfășurări a probelor scrise ale examenului national de bacalaureat pot fi consultate (Art. 13 O.M.E.C. nr. 4950/2019 privind organizarea şi desfăşurarea examenului de bacalaureat naţional – 2020)

Ordin privind obligativitatea purtării măștii de protecție.

 • Contact

  • Str. Arcu, Nr. 4, Cod 700125, Loc. Iaşi
  • Tel: (0040) 0232 214036
  • Fax: (0040) 0232 264385
  • Email: office@cniasi.ro (colegiulnationaliasi@yahoo.com)
  • Website: www.colegiulnationaliasi.ro

  Diplome

  An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
  spinner