Prima pagină Despre Colegiul National Evenimente Olimpiada de Limba și Literatura Română- Etapa locală

Olimpiada de Limba și Literatura Română- Etapa locală

Olimpiada de Limba și Literatura Română - Etapa locală

Joi, 16 februarie 2023, se desfășoară etapa locală a Olimpiadei de Limba și Literatura Română.

Repartiția pe săli se găsește aici.

Elevii claselor a V-a vor rămâne în Corpul C, iar cei ai claselor a VI-a se vor deplasa însoțiți către Corpul C la 11:20 (punctul de întâlnire: poartă Corp A, lângă Hotel Traian).

Toți participanții vor avea asupra lor carnetul de elev sau un act de identitate. Vă rugăm ca, atunci când vă ocupați locul în sală, să respectați poziția de pe lista afișată pe ușă. Telefoanele, închise, vor fi lăsate la catedră pe durata concursului. Nu este permisă folosirea calculatoarelor.

Mult succes!