Prima pagină Despre Colegiul National Evenimente Concursul Național de Lingvistică „Alexandru Philippide”

Concursul Național de Lingvistică „Alexandru Philippide”

Concursul Național de Lingvistică „Alexandru Philippide” este o secțiune a Concursului Interdisciplinar „Literatura și celelalte arte”, inclus în Calendarul concursurilor naționale școlare ce se vor organiza și desfășura fără finanțare din partea Ministerului Educației în anul școlar 2023-2024 pentru elevii din învățământul secundar, secțiunea 2, Concursuri școlare interdisciplinare și transdisciplinare, poziția 04, aprobat cu nr. 24750 / 29.01.2024.

Regulament concurs, detalii aici.

Pagina de Facebook a concursului, FB, https://www.facebook.com/profile.php?id=61558436078531&mibextid=JRoKGi .

Elevii se pot înscrie concurs prin intermediul acestui formular online, detalii aici.