Prima pagină Despre Colegiul National Evenimente Rezultate inițiale concurs selecție clasa a V-a

Rezultate inițiale concurs selecție clasa a V-a

 

  • Concursul de Matematică "Al. Myller", aici
  • Concursul de Limbă, Comunicare și Literatură Română "N. Labiș", aici

 

Eventualele contestații la concursurile "Al. Myller" și/sau "N. Labiș" vor fi depuse luni, 27 mai 2024, interval orar 10:00-14:00, fie la secretariatul unității, fie la adresa de email Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza .

***În cazul în care optați pentru depunerea cererii on-line, vă rugăm să o listați, completați și să o semnați, apoi o veți scana/fotocopia și o veți trimite pe adresa de email.

***Cererea va fi însoțită de o copie a Cărții de identitate a solicitantului și de copie a certificatului de naștere al elevului.

Precizări:

Dacă în urma contestațiilor se înregistrează diferențe între evaluarea inițială și cea de la contestații, notele elevilor vor fi modificate prin creștere/scădere, în condițiile în care între cele două note diferența este mai mare de 5% din punctaj, respectiv 5 puncte la Concursul "Nicolae Labiș" și 7,5 puncte la Concursul "Al. Myller".

Cerere contestații aici

**********************************************************************************************

 

Punctajul total din clasamentul cumulat se va calcula după formula: R+ M∙⅔T

 

R = punctajul obținut la Concursul de Limbă, Comunicare și Literatură  Română „Nicolae Labiș” (punctaj maxim 100);

 

M = punctajul obținut la Concursul de Matematică „Alexandru Myller” (punctaj maxim 150);

T = punctajul total.

*********************************************************************************************

Contact

  • Str. Arcu, Nr. 4, Cod 700125, Loc. Iaşi
  • Tel: (0040) 0232 214036
  • Fax: (0040) 0232 264385
  • Email: office@cniasi.ro (colegiulnationaliasi@yahoo.com)
  • Website: www.colegiulnationaliasi.ro

Diplome

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner