Prima pagină Informaţii Pentru elevi Cursuri de pregătire DELF Junior la Colegiul Național Iași, 2013-2014

Cursuri de pregătire DELF Junior la Colegiul Național Iași, 2013-2014

Cursuri de pregătire DELF Junior

Loc de desfasurare: Colegiul National Iasi (str. Arcu nr. 4)
Public tinta: Elevi de gimnaziu si liceu
Inscrieri: pana pe 15 noiembrie 2013, la Institutul Francez Iasi
Important: Diplomele sunt eliberate de Ministerul francez al Educatiei Nationale si sunt valabile pe viata. Aceste diplome inlocuiesc proba de limba straina de la Bacalaureat si testul de limba de la admiterea in liceu (profil bilingv franceza)
Tarif promotional: 400 RON/40 de ore de curs
Inscrierea: Se poate face si prin e-mail ( Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza )

Pentru informatii suplimentare:
web: www.institutulfrancez.ro
telefon: 0769 056 203

Contact

  • Str. Arcu, Nr. 4, Cod 700125, Loc. Iaşi
  • Tel: (0040) 0232 214036
  • Fax: (0040) 0232 264385
  • Email: office@cniasi.ro (colegiulnationaliasi@yahoo.com)
  • Website: www.colegiulnationaliasi.ro

Diplome

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner