Prima pagină Despre Colegiul National Evenimente Olimpiada de chimie - etapa județeană, 2017

Olimpiada de chimie - etapa județeană, 2017

Olimpiada de CHIMIE, etapa județeană

*04 martie 2017*

Rezultate finale - 06 martie 2017, se găsesc aici

 • Depunerea contestaților are loc luni 6 martie 2017 intre orele 8:00 - 13:00 la secretariatul Colegiului Național Iași.
 • Contestațile se depun pe subiecte, tezele urmând a fi reevaluate luni 06 martie 2017 după ora 13:00

Rezultate înainte de contestaţii - 04 martie 2017, se găsesc aici

Subiecte si bareme la Olimpiada de CHIMIE, etapa județeană - 04 martie 2017, se găsesc aici

 • Sâmbătă, 4 martie 2017, se va desfășura olimpiada județeană de chimie, incepând cu ora 9:00.
 • Elevii vor avea acces în săli între 8:15 și 8:30. După această oră elevii nu vor mai putea intra in săli.
 • Elevii vor avea asupra lor cartea de identitate sau carnetul de elev, cu poză, vizat la zi, minicalculator neprogramabil, pixuri sau stilouri cu cerneală albastră pentru redactarea lucrării de concurs.
 • Elevii vor preda sursele de informare și telefoanele mobile la intrarea în școala, în sala special amenajată – I5.
 • Timpul de lucru pentru probele scrise este 3 ore.
 • Nerespectarea dispozițiilor referitoare la introducerea de materiale interzise în sala de concurs, indiferent dacă materialele interzise au fost folosite sau nu, precum și frauda sau tentativa de fraudă duc la eliminarea din concurs a candidatului de către președintele comisiei.  Candidații eliminați din concurs pierd dreptul de participare la competițiile școlare din anul școlar curent și următor.  Elevii care, în timpul desfășurării competițiilor școlare, încalcă normele de conduită stabilite prin regulamentele școlare,  prin regulamentele specifice ale competițiilor școlare sau prin alte reglementări în vigoare, vor fi eliminați din competiție și pierd dreptul de participare la competițiile din anul școlar viitor.

 

Repartizarea pe săli la Olimpiada de CHIMIE, etapa județeană - 04 martie 2017, se găsește aici


Contact

 • Str. Arcu, Nr. 4, Cod 700125, Loc. Iaşi
 • Tel: (0040) 0232 214036
 • Fax: (0040) 0232 264385
 • Email: office@cniasi.ro (colegiulnationaliasi@yahoo.com)
 • Website: www.colegiulnationaliasi.ro

Diplome

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner