Prima pagină Despre Colegiul National Evenimente OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ - etapa judeteană , 2018

OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ - etapa judeteană , 2018

OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ - etapa județeană – 27 ianuarie 2018

Palmaresul se găsește aici.

Rezultatele se găsesc aici.

Secțiunea antrenament (clasele a V-a și a VI-a)

Subiectul se găsește aici. Rezolvarea și baremul se găsesc aici

Secțiunea de exercițiu (clasele a VII-a și a VIII-a)

Subiectul se găsește aici. Rezolvarea și baremul se găsesc aici

Secțiunea de perfomanță (clasele a IX-a - a XII-a)

Subiectul se găsește aici. Rezolvarea și baremul se găsesc aici

• Proba scrisă individuală va  începe la ora 10.00 și va dura, la toate clasele, 3 ore.
  • Listele cu elevii participanţi şi repartizarea acestora în săli vor fi postate pe site-ul liceului gazdă, vineri, 26 ianuarie 2018, după ora 16.00.
  • Intrarea elevilor în sălile de concurs se va face în intervalul orar 9.00-9.30, pe baza unui act de identitate (certificat de naștere, carte de identitate, carnet de elev).
  • Rezultatele vor fi afișate în ziua de duminică, 28 ianuarie 2018, ora 9.00, la avizierul și pe site-ul Colegiului Național Iași.
  • În conformitate cu noul Regulament specific privind organizarea și desfășurarea Olimpiadei de Lingvistică SOLOMON MARCUS, aprobat cu numărul 24090/04.01.2018, la etapa județeană a competiției nu se admit contestații.
Repartizarea pe săli la Olimpiada de LINGVISTICĂ, etapa județeană - 27 ianuarie 2018, se găsește aici
Regulamentul Olimpiadei de LINGVISTICĂ, se găsește aici